Miluji akustickou muziku. Ve volném čase se věnuji hře na několik hudebních nástrojů a cajon patří mezi jeden z nich. Jak asi víte, jde o rytmický/ perkusní nástroj, který se náramně hodí například k akustické kytaře. Jeho využití v akustické hudbě má mnoho výhod oproti standardní bicí soupravě.

Za cca 12 let hry na tento nástroj jsem si udělal vlastní názor, jak by takový kvalitní cajon měl znít a na základě toho jsem se rozhodl, že ho začnu i vyrábět. Celkově v životě nejsem velkým příznivcem sériové velkovýroby. A už vůbec ne, pokud jde o hudební nástroje. 

Na svých cajonech používám ty nejkvalitnější výběrové materiály a originální konstrukci s ladícím mechanismem struníku, který výrazně mění celkový charakter zvuku a umožnuje i jeho plnou deaktivaci. Výroba probíhá z velké části ručně. Pokud je použito elektrické nářadí, tak veškerá energie, která vstupuje do výroby, pochází pouze z čisté solární energie.

Výsledný výrobek se snažím vyrobit co nejvíce na míru hudebníkovi. Především volbou vhodné velikosti nástroje vzhledem k postavě (výška, délka prstů). Dále výběrem vhodného materiálu těla a přední desky, kterým lze zásadně ovlivnit barvu zvuku a celkovou váhu nástroje. Designově lze vybírat z velkého množství barev a designových doplňků. Je toho mnoho.. prostě lze vyladit jakéhokoliv parametr, který si zákazník přeje.

Cílem je cajon na míru, který bude nezaměnitelným unikátem a bude lahodit uchu uživatele 🙂

Pokud i Vy takový nástroj chcete vlastnit, pojďte se do problematiky jeho tvorby ponořit o něco víc.

—>