Zakázkové truhlářství

Moje cajony už po světě hrají nějaký ten rok. A tak si sem tam někdo všiml, že mě baví práce se dřevem a oslovil mě třeba i s jiným typem zakázky. A protože mě ta práce baví opravdu hodně, vždycky jsem to vzal. I když jsem pak často víc studoval truhlářské učebnice, než pracoval rukama 🙂 Vždy to ale dobře dopadlo, klienti byli spokojení a já také. 

Pokud tedy přemýšlíte o nějakém dřevěném doplňku Vaší domácnosti, novém nábytku, dveřích, oknech, obytné dodávce.. prostě o čemkoliv, co je potřeba vyrobit z pěkného dřeva na míru. Nebojte se mě kontaktovat. Určitě najdeme cestu, jak Vaši představu zhmotnit.

Pokud by vaše představa byla v místě, kam nevede elektrický proud, tak to také není problém. Všechno nářadí, které používám, funguje na akumulátory dobíjené ze solární energie. Solární panel si vozím na střeše dodávky. A pokud by na místo nešlo ani dojet. Není problém si nářadí a baterie sbalit do batohu a dojít pěšky.

Zde je pár ukázek posledních realizaci:

Vendy a Jindrovi jsem před 5 lety fotil svatbu. A Jindra se mi letos ozval s tím, že si všiml, že mě baví dělat se dřevem.
Postupně vznikl docela komplikovaný projekt vestavěné palandy do jejich malé chatičky na venkově.
S ohledem na velikost prostoru mi přišlo jako dobrý nápad udělat vrchní palandu sklápěcí ke stropu. Ve spodní části pak vznikne malý obývák.
 
Předvádečka zde:
Materiál: smrkové řezivo a spárovka ošetřená včelím voskem a tvrdým voskovým olejem od Osma. Desky z březové překližky.
Byl to jednoznačně největší truhlářský projekt, který jsem kdy dělal. A vyšlo to! Jsem z toho nadšený a rodinka vypadala taky spokojeně 🙂

Petr se mi na jaře ozval s poměrně specifickým zadáním. Poličkostromem 🙂 Nápad se mi dost líbil a v té době mi klienti odřekli 8 svateb během 14 dnů, tak jsem se zrovna celkem kopal do zadku.

Díky moc Báře a Pasičovi za důvěru a šanci věnovat se tomu, co mě fakt baví <3

Tady je výsledek, který už zdobí jejich pražskou domácnost.

Vojta si přál velký pracovní počítačový stůl pro dva. Jako materiál jsme vybrali smrkovou spárovku upravenou olejem. Celý výtvor zdobí buková noha z lesů Jizerských hor, kterou jsem v létě 3 týdny vozil dodávkou na zahrádce na kola a poctivě sušil 🙂

Moje babička si už několik let stěžuje, že ten krb je nic moc. Byl jsem požádán, jestli bych to nějak nezlepšil dřevem. Tak jsem se pokusil, i když práce pro rodinu může být někdy nevděčná. Překvapivě výsledek všichni pochválili 🙂 

Peťa je holka, která žije podobně rozevlátý život, jako já. Jen nemá dodávku a tak se pořád stěhuje. Přála si ale mít nějaký vlastní nábytek. Tak jsme ho udělali extra lehký a rozkládací, aby mohl jezdit všude s ní 🙂 Dřevo je masivní Paulownia, což je opravdu zajímavý materiál. Práce s ním je hodně odlišná než u běžných typů dřev.