Handpan prodejna a půjčovna

Cajon byl jednu dobu rytmický nástroj, kterému jsem se hudebně hodně věnoval. Ale protože delší dobu zároveň hraju i na kytaru, začal jsem po čase cítit větší potřebu melodie v rytmu. Té je ale někdy na kytaře naopak příliš 🙂

Pak jsem objevil nástroj jménem hang, který mě ihned dostal. Pohybuje se právě na pomezí rytmu a melodie. A tyto dvě věci propojuje v harmonický jemný zvuk, který ocení téměř každý.

Za dobu, co se hře na hang věnuji jsem vyzkoušel nástroje mnoha výrobců. Jde o nástroj poměrně drahý. Kvalitní seženete okolo 60 tisíc a výš. Nedávno jsem ale poznal výrobce, který dokáže neskutečně kvalitní nástroje vyrobit ani ne za polovinu ceny.

Jde o handpany Panormus z Itálie. Vynikají precizní ruční výrobou. Hang je velmi dobře naladěný na 440Hz, má krásně jemný zvuk a dlouhý sustain. Vyrovná se mnohem dražším nástrojům.

Dlouhodobě spolupracuji s výrobcem Aaranem a série jeho hangů je u mě stále k prodeji či zapůjčení. K dispozici jsou i ručně šité transportní obaly na hang na míru od Zuzky.

Více zde: